Як красиво позувати на зйомці

Потрапляючи на знімальний майданчик, багато хто думає, що фотограф візьме ініціативу в свої руки і буде говорити, як стати, куди подивитися і яку емоцію зобразити. Але багато професійних фотографів працюють на іншому рівні. Іноді вони просто надають моделі повну свободу дій, іноді навіть забуваючи з нею розмовляти. У такі секунди людина на знімальному майданчику повинна залишатися в повному розумінні того, що і як вона робить. Модель повинна знати свої переваги, відчувати власне тіло та вміти піднести лише найкращі лінії фігури, обличчя та відтінки емоцій. Для того, щоб навчитися цьому, потрібно не лише працювати над психологічною складовою процесу, а й регулярно практикувати.

Рекомендується пробувати різні пози, тренуючи при цьому м’язову пам’ять, знаходячи хороші ракурси та підбираючи до них відповідні міміку та жести. Придумати нові пози досить складно, оскільки кожна поза опрацьовується з урахуванням індивідуальних зовнішніх даних. Починати варто з найкомфортніших для вас побутових поз.

Зазвичай люди інстинктивно вибирають у житті ті пози, які їм підходять за темпераментом чи настроєм, тому звичні положення тіла виглядають найбільш природно. І тільки всебічно вивчивши прості побутові пози, можна почати поповнювати свою скарбничку складнішими та екстравагантнішими. Для підбору ваших найвдаліших ракурсів можна використовувати велике дзеркало, в ньому ви зможете бачити себе з різних боків під час позування.

Пози стоячи – одні з найпоширеніших і мають найбільшу кількість варіацій. При позуванні стоячи потрібно пам’ятати, що будь-які вигини тіла прикрашають жіночу фігуру. Особливо фотогенічні бічні вигини в талії при різнорівневій постановці стегон і прогин попереку, ВИДИМИЙ при будь-яких бічних ракурсах. Чим він більш виражений, краще сприймається постать. Слід зазначити, що при русі і згинанні тіла утворюються складки шкіри. Фотогенічні вони тільки в тому випадку, якщо виникають на місці розташування суглобів, звичайному для згину. Якщо такі складки підкреслюють в’ялість шкіри та наявність зайвого підшкірного жиру, їх появи треба уникати будь-яким способом, або маскувати.

– будь-які лінії, що перехрещуються, привертають до себе увагу

– замкнуті контури обмежують погляд

– будь-яка деталь, висунута вперед, перетворюється на смисловий центр фотографії.

– за допомогою похилих поз можна коригувати пропорції фігури

– пози з упором рук у коліна у профіль рекомендуються лише моделям із гарними даними

– найбільшого ефекту від сидячої пози можна досягти, домагаючись, щоб руки або ноги були під кутом близьким до 45 ° – це значно покращить сприйняття фігури

– при згинанні різних частин тіла можуть утворитися так звані стрілки, що задають напрям погляду глядача – цим обов’язково потрібно користуватися

Сидіти при фотосесії можна не тільки на звичайному стільці, але і на підлозі, високій, або навпаки, низькій підставці, що вносить певні нюанси в позу і дає додаткові можливості для її конструювання. Так, наприклад, пози, коли модель сидить прямо на підлозі або на іншій рівній та широкій поверхні, сприймаються як неформальні та передають інтимну, домашню атмосферу.

Поза «лежачи на спині», коли зігнута в коліні нога підпирає витягнуту, дуже вдала як з точки зору композиції, так і для демонстрації фігури. Як завжди, у подібних випадках, кут нахилу витягнутої ноги, близький до 45°, лише прикрасить цю позу.

Найлегший варіант – фотографія моделі, що йде. Можна обіграти в русі довге розпущене волосся моделі. Наприклад, ними можна змахнути нагору, випрямляючись із нахилу вперед. При цьому волосся, що піднялося вгору, у поєднанні з напівзігнутими колінами додасть позі неймовірну енергетику. При повороті тіла навколо своєї осі закручуючим рухом з одночасним присіданням волосся, що ширяє над головою, створять унікальну композицію. Можна вловити поворот торса моделі, використовуючи шаль або хустку, які доповнять враження від волосся, що розвівається. Це зробить знімок динамічнішим. Позування – це складне мистецтво, яке дано не кожному, але доклавши зусиль і аналізуючи свою роботу можна досягти певного успіху.