Наближається день Вашої фотосесії… Ви подолали всі переживання, хвилювання та сумніви. Потрібно готуватись до фотосесії. Одним із найважливіших питань є макіяж. Отже, яким же повинен бути макіяж для фотосесії і чи можу я зробити його самостійно?
Яким би не був обраний образ, ви, безперечно, хочете виглядати на знімках чудово, чи не так? Отже, все має бути ідеально – починаючи з тону обличчя та закінчуючи акуратністю зачіски.
Говорячи конкретно про макіяж для фотосесії в студії, слід пам’ятати, що професійне світло завжди «з’їдає» 40-50% яскравості макіяжу. Причому, сухі текстури більш схильні до освітлення, ніж кремові. Тому такі продукти як рум’яна, скульптори, тіні для очей і брів наносяться набагато густіше і яскравіше, ніж навіть для насиченого вечірнього візажу.
Саме тому макіяж «на кожен день» виглядатиме на знімках блякло та невиразно. Навіть такий, на перший погляд, простий образ як денний, необхідно виконувати дуже ретельно, роблячи акценти на перевагах та виправляючи недоліки, якщо вони є.
Як кажуть професіонали, «косметики на обличчі може бути багато, але вона має справляти враження абсолютної природності». І завдання макіяжу для фотосесії дати натуральний та яскравий результат на знімках.
Якщо Ви все-таки вирішили спробувати впоратися з таким відповідальним завданням самостійно, то основні рекомендації, якими з нами люб’язно поділився візажист нашої студії.
Підготовка
Макіяж для фото починається з необхідності ретельно підготувати шкіру обличчя. Потрібно заздалегідь зробити чищення чи пілінг. Ці процедури зараз цілком можна виконати самостійно. Але якщо Ви зібралися в салон, краще перестрахуватися і сходити туди заздалегідь, а не за день-два до фотосесії. Реакція шкіри на будь-які впливи може виявитися непередбаченою, тому, щоб уникнути скасування або перенесення фотосесії, підготуйте обличчя заздалегідь. Нехай ваша шкіра повністю відновиться після процедури.
Також важливо ретельно зволожити шкіру після очищення. Ви можете використовувати як маски, так і звичайні креми. Головне, щоб вони підходили до вашого типу шкіри. Часто, доглядаючи обличчя, ми забуваємо про губи, які також потребують уваги. Тому виділіть час і зробіть легкий пілінг губ, а потім нанесіть на них бальзам.
Після того як Ви упорядкували шкіру обличчя і губ, необхідно приділити увагу бровам – надати їм правильну форму і колір. Ніяка косметика не зможе перекрити зарослі брови неправильної форми. А якщо замазувати тональним кремом темні волоски, то це буде виглядати як бруд або як неестетичні плями. А ми ж не хочемо виглядати на фото як леопард чи, що ще гірше, Чубакка з «Зоряних воєн»?
Тонування обличчя
При портретній зйомці крупним планом від сучасних камер нічого не приховаєш. Так-так, Вам не почулося: зовсім НІ-ЧО-ГО! А особливо якщо це шрами, пігментні плями, висипання, запалення та почервоніння. Такі місця вимагають спеціального підходу та кваліфікованого підбору “маскувальних” засобів, щоб фотоапарат їх “не побачив”.
Тон обличчя повинен бути якомога більш рівним і дуже гармонійно переходити на шию та декольте. Найзручніше наносити засоби спеціальним спонжем -б’юті-блендером. Використовуйте тон, пудру та консилер з позначкою HD – це продукти, які при щільному покритті надають шкірі максимально природного вигляду. Це дуже важливо для роботи з чутливими камерами. Також зверніть увагу на те, що будь-який блиск на обличчі значно погіршить результат фотозйомки, тому обов’язково припудріть тональний крем саме розсипчастою пудрою і на час фотосесії запасіться серветками, що матують.
З висипаннями, проявами алергії, рубцями по акне, а також з будь-якими почервоніннями впорається зелений коректор. Вени, зморшки та пігментні плями добре перекриває рожевий колір. Дуже помітні синці чи кола під очима чудово маскує помаранчевий. Але! Слід розуміти, як правильно наносити коректори, інакше ефект буде прямо протилежним бажаному: можна виділити небажане замість того, щоб приховати.
Макіяж очей
Очі – дзеркало душі. Не варто нехтувати порадами, як їх правильно підкреслити. Завжди потрібно враховувати форму очей та особливості століття. Якщо Ви можете похвалитися класичним розрізом очей та відсутністю нависаючого століття, то можете сміливо творити і давати волю фантазії. А от якщо природа наділила Вас певними особливостями, тут дуже легко зіпсувати все як тінями, так і підводкою.
Перед нанесенням тіней бажано використовувати базу. Вона запобігає скочування продукту і допоможе розкрити його колір у повній мірі. Нагадуємо: усі «сухі» текстури (тіні) «з’їдаються» фотоспалахами! Тому їх необхідно використовувати набагато рясніші, інтенсивніші, ніж для повсякденного макіяжу. Обов’язково промалюйте контур повіка чорним олівцем або підведенням. Це виділить Ваші очі та візуально зробить їх більше.
Не менш важливий момент – вії. Тут дуже важко перестаратися, якщо йдеться про студійний візаж. Часто нарощені вії на фото виглядають дуже натурально та природно. Тому не зайвим буде приклеїти одноразові пучки, або стрічкові вії, які легко змиваються разом з макіяжем.
Багато хто воліє не фарбувати вії на нижньому повіці, але на фотосесію краще все ж таки пофарбувати їх. Хоча б трохи. Це дасть додатковий обсяг і не буде візуально обтяжувати повіки. Якщо раптом Ви втомилися, не виспалися чи захворіли, то на допомогу прийде олівець каял молочного чи бежевого кольору. Їм можна вмить освіжити погляд і зробити очі візуально більше. Просто нанесіть його на слизову оболонку нижньої повіки.
Макіяж губ
Колір та фактура помади завжди вибираються відповідно до образу. Якщо цього разу Ви не плануєте підкорити всіх червоною помадою, вам доведеться вибирати з безлічі чудових відтінків, які нам надають виробники косметики.
Якщо ви використовуєте помаду насиченого відтінку, то контур губ повинен бути ідеально рівним. Якщо ж Ви віддаєте перевагу зовсім легким і невагомим текстурам, можна наносити помаду пальчиком легкими рухами.
Щоб край губ був рівним і помада не розтікалася, використовуйте олівець контуру відповідного відтінку. Для додаткової стійкості можна додати в помаду спеціальний фіксатор. Можна нанести трохи блиску на губи, особливо якщо Вас не влаштовує їх обсяг. Не бійтеся бути не модною (багато хто стверджує, що блиск вже не у фаворі 🙂 адже саме цей засіб допомагає візуально збільшити губи. Головне – не перестаратися!
Ось основні рекомендації та поради в галузі красивого макіяжу для фотосесії, якими ми хотіли з Вами поділитися. І пам’ятайте, що справжня краса всередині. Бажаємо Вам натхнення на шляху перетворення та приємної фотосесії!
Візажист Надія Тронь