У цій статті ми розповімо вам, як і в якому вигляді показувати свої фотографії агентам і рекламодавцям. Наприкінці ви зможете ознайомитися з 10-ма відеоуроками, які дадуть відповіді на наступні питання:
1. Модельна візитка, як створити професійний профайл, 3 необхідних для цього відео. Секрети проходки, інтра-відео: що говорити і як позувати, секрети англійської в інтра-відео, позування.
2. Формування модельного профайлу – тонкощі англійської, переважні кольори і форми одягу, взуття. Чому так важливо на зйомці профайлу вибрати чорний колір одягу та взуття.
3. Як вибрати кисті для модельного макіяжу, види кистей, як використовувати різні види кистей. Використання спонжів для макіяжу. Чому важливо доглядати за кистями та знати їх види.
4. Види кольорів, правило змішування та поєднання кольорів.
5. Визначення вашої колірної гами, що носити і як фарбуватися залежно від вашого типажу (зима-весна-літо-осінь).
6. Моделювання обличчя. Що з косметики і куди наносити на обличчі. Техніка нанесення макіяжу на обличчя, види технік. Брови, архітектура брів.
7. Косметичка професійного візажиста у модельній сфері. Засоби макіяжу, техніка макіяжу, види макіяжу (нюд, денний, вечірній, смокі).
8. Модельні тести – вимоги, опис, для чого, секрети модельних тестів, образи. Рекламна зйомка – як себе поводити, що таке референси, види рекламних зйомок (б’юті, лукбук, іміджева). Позування – робота ногами, тілом, руками, головою, обличчям, техніки фіксації.
9. Робота в парі, правила поведінки в парі. Емоції у кадрі, емоції залежно від одягу. Фешн стори.
10. Відеозйомка – як себе поводити моделі, вибір одягу, правила роботи. Як себе поводити на відео кастингах – правила, сценарій.
Наші відеоуроки дадуть відповіді на питання як уже стартувавших моделей, так і потенційних моделей без досвіду роботи. Ми проливаємо світло на основи модельного бізнесу.
Перед тим, як почати, рекомендуємо ознайомитися з теорією та термінологією, щоб суть відеоуроків була максимально зрозумілою.
Модельне портфоліо (book) – це набір професійних фотографій, які відображають зовнішні дані моделі, її типаж, уміння перевтілюватися, максимально підкреслюють достоїнства і приховують недоліки. Портфоліо робиться за певними правилами і складається з обов’язкової та довільної частини. Повноцінний бук повинен включати:
1) снэпшоти
2) модельні тести
3) фото в стилі fashion і beauty, публікації, кадри з показів і рекламних зйомок (портфоліо)
А тепер розберемо детально кожен пункт:
1) Твій шлях у якості моделі міжнародного рівня починається з того, що ти (або твій менеджер) відсилаєш свої снепи в модельне агентство.
Снепи (або снэпшоты, від англійського snapshots, ще їх іноді називають “polaroids”, тому що раніше їх знімали на полароіди – фотоапарати миттєвої зйомки) – це дуже прості необроблені фото, БЕЗ фотошопу і БЕЗ макіяжу, як правило, в чорному купальнику і на підборах, хоча іноді можна і босоніж. На снепах модель зображується в повний зріст спереду, з боків, в 3/4 обороту і ззаду, в прямій позі, з руками, вільно опущеними вздовж тіла. Окремо також знімається крупний план обличчя (т.зв. headshot), анфас, профіль і 3/4. Снепи покликані показати модель без прикрас, щоб агент міг розглянути матеріал, з яким йому доведеться працювати. Якщо у тебе сколіоз, і одне плече вище іншого – на художньому фото в вигнутій позі це буде непомітно, а от на снепі – відразу видно. Аналогічно будуть видні і всі інші достоїнства, і недоліки.
На снепах потрібно постати в білизні чорного кольору або в чорному роздільному купальнику. Стрінги небажані, краще бути в класичних трусиках. Кольорові, тілесні, бежеві купальники та білизна небажані, використовуй їх тільки якщо немає взагалі ніякої можливості знайти чорне. Туфлі на тобі повинні бути класичні, на високих підборах.
2) Модельні тести – це фотографії, які найкраще підкреслюють достоїнства зовнішніх даних моделі і розкривають її професійні здібності. Як правило, фотозйомка модельних тестів – це етап, який слідує після зйомки снепів. Мінімальний і природний мейкап. У кадрі немає зайвих об’єктів, будь-який предмет має “працювати в кадрі” або його там не повинно бути зовсім. Одяг не має бути прив’язаний ні до якого стилю і часу. Не повинні бути присутніми яскраві аксесуари, які відволікають увагу від моделі.
Макіяж для модельних тестів необхідний і важливий. Його буде робити візажист, який також працює на тестах. Для тестів підходить дуже свіжий, натуральний nude, з акцентом на губи або очі. Для Азії на модельних тестах допускаються кадри за стилем ближче до fashion і beauty, тобто на перший план можуть виходити образ, макіяж, одяг, і переважати над зовнішністю моделі. Тому для “азіатських” тестів можна використовувати більш елегантний одяг, складні образи, а також внести в зйомку трохи гламуру.
Манікюр — безбарвний або нейтральний, бежевий, молочний, ніякого яскравого лаку і малюнків на нігтях, все це відволікає увагу і на модельних тестах не допускається. Яскравий лак на ногах також має бути виключений.
3) Портфоліо – це зйомки моделі у створеному образі, в контексті якоїсь ідеї. Сюди входять fashion і beauty фотографії, публікації в журналах, рекламні кампанії, зйомки з показів.
Ця частина бука найефектніша. Наповнюється вона поступово, у міру участі моделі в різних проєктах. Таким чином, якщо модель поки що мало затребувана або не має досвіду роботи, вона може поповнити цю частину портфоліо, замовивши собі зйомку з проробленим цікавим концептом і образом, або взявши участь у творчому проєкті якогось фотографа. Працюючи над цією частиною модельного портфоліо, фотограф може задіяти всю свою фантазію. На створення ефектних знімків працює все: освітлення, локація, образ моделі. Портфоліо моделі повинно містити виключно “сильні” кадри. Тут головне – якість відбитків, а не їх кількість. Уникайте двох схожих, однотипних кадрів. Чорно-білі фото переважні в модельній індустрії.